Mateřské centrum Sluníčko Blansko

8. června 2010 v 19:13 |  Naše akce
                                                                                                   7. června 2010


   Začal červen - první letní měsíc a na ranči jsme uvítali jednu z prvních větších návštěv. Byla to vzkutku vzácná návštěva. Přijely se na nás totiž podívat děti a rodiče z Mateřského centra " Sluníčko " v Blansku. Tedy , ani ne tak na nás, spíše na naše zvířecí kamarády.
   
Po příjezdu na ranč a uvítání začaly děti samozdřejmě zvídavě " šmejdit " mezi ohradami a pomalu se seznamovaly s novými zvířecími kamarády. Nejoblíbenějšími a nejokukovanějšími byli poníci, kozy a kachní rodinka , i s káčaty. Patřila k nim i naše nejstarší kamarádka - klisna Angelika, která bohužel ( zatím z neznámých důvodů ) začala kulhat a proto většinu času proležela. Ale raději k veselejším zážitkům.
Sabina
   
Siesta
 Po prohlídce ranče přišel nejdůležitější bod programu pro děti. Byla to projížďka na poníkovi Emánkovi. Emánek sice zase zpočátku zazlobil a děti trošičku vyděsil, ale vzápětí zkrotnul. Při vyvedení z ohrady totiž poskočil a silným hlasem zaržál. Nebylo to však způsobeno nepřátelstvím k dětem, ale tím, že jedna z našich klisniček je březí a tak se chtěl trošičku předvést. Potom už se nechal bez ptoblémů osedlat a hrdě vozil děti. Ty byly tak nadšené a rozvášněné, že mezi nimi často docházelo k hádkám a menším konfliktům, správní "rančeři " si však poradí i s rozvášněným davem dětí a tak s pomocí rodičů jsme nakonec i tuto situaci zvládli. Prvním a nejodvážnějším jezdcem byl nezapomenutelný a nepřehlédnutelný chlapec Artur, který se také okamžitě osvědčil jako správný kovboj. Na tomto místě se však musím omluvit všem ostatním nepřehlédnutelným dětem. Byly jste správní všichni, ale jmen bylo tolik, že jsem si je bohužel nezapamatoval.
    
Malá, ale šikovná
Já jedu!
Po projížďce na Emánkovi nastal čas svačiny. Podával se párek, rohlík a hořčice, nebo kečup. Děti spokojeně mlaskaly a po párcích se jen zaprášilo. Vždyť, na čerstvém vzduchu jednomu vytráví! Na závěr celého dopoledne měly děti volnou zábavu a tak posilněny se vrhly do dětského koutku na houpačky a kolotoč. Mazlily se s naší početnou kočičí smečkou, včetně nedávno narozeného kocourka Tarzana. Velkému zájmu se těšil také malý kozlík, který se ke všem choval velmi přátelsky a byl vděčný za každé pohlazení.
     
Asi si tě vezmu domů
Druhým nejoblíbenějším byl kozlík
Maminky a jeden tatínek si zatím užívali siestu a oddávali se jedné z nejoblíbenějších činností nás dospělých, vychutnali si kávu.
      Pak, již naše návštěva musela pokračovat ve své cestě. Některým dětem se z ranče moc nechtělo a proto se snažily odjezd co nejvíce zdržet. Nakonec byly svými rodiči přesvědčeni, že je nutné pokračovat v cestování a rozloučily se s námi i ony. Popřáli jsme jim šťastnou cestu, zamávali a dali se do uklízení.
      Na závěr ještě malé zhodnocení. Počasí se tentokrát konečně vydařilo, děti vypadaly spokojeně a většina maminek nešetřila chválou. A to vše dohromady je pro nás nejlepší odměnou a hnací silou do další práce.
       Děkujeme Sluníčko a těšíme se na další návštěvu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 5100eliska5100 5100eliska5100 | 22. června 2010 v 14:12 | Reagovat

Tam jsem byla!! :D

2 ranc-nakoncisveta ranc-nakoncisveta | E-mail | Web | 6. července 2010 v 19:15 | Reagovat

A dobrý?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama