Oslava Dne dětí

2. června 2010 v 18:04 |  Naše akce
Datum 1. června je tradičně určeno k oslavě dětí. I my jsme se k těmto oslavám připojili a vyrazili jsme tentokrát na výjezdní akci. Byli jsme totiž přizváni na oslavu Dne dětí, kterou pořádalo Dětské centrum Boskovice.
První odvážlivci
Na takovou oslavu jsme samozdřejmě nemohli přijet s prázdnou. Za auto jsme proto připojili náš úplně nový přepravní vozík a přemluvili jsme poníka Emánka, aby jel s námi. Nejdříve se zdráhal, protože se opět nevyvedlo počasí a také poté, co uviděl přepravní vozík, ale když jsme mu řekli, že tam budou děti, souhlasně pokýval svou hustou hřívou a nastoupil do vozíku. Samozdřejmě jsme mu museli slíbit i další věci, ale to nebudu rozebírat.  Bohužel, už ani němé tváře dnes nepracují zadarmo. Ale i tak jsme jim vděční a máme z nich radost.
Náš skromný dopravní prostředek
Jak jsem již psal, počasí se opět nevydařilo a celé odpoledne pršelo. Vzhledem k tomu , se i oslava Dne dětí přesunul z původně plánovaného prostoru před skleníkem v zámeckém parku na místní faru, která poskytla azyl dětem i rodičům. Pozdě odpoledne se počasí trochu umoudřilo a děti s rodiči se odvážili podívat ven, aby zjistili, co jsme pro ně připravili. Emánek uslyšel ten ruch, zvídavě vylezl z přepravního vozíku, aby se podíval, co se to děje. Neváhali jsme, ani vteřinu a osedlali Emánka jeho vkusným sedlem. Vše bylo připraveno na vyjížďku, která symbolicky vedla kolem zdejšího kostela. Děti byly nadšené už z toho důvodu, že si mohou pohladit živého poníka a když pak nasedly na Emánka, hned se z nich stávaly praví malí kovbojové. Přesto, jsme se s
rodiči shodli, že díky svým dlouhým a barevným čepičkám, vypadají spíše jako šotci.
Zájem o projížďku na Emánkovi byl tak velký, až mezi šotky chvílemi docházelo k malým hádkám a potyčkám, kdo pojede první, ale díky rodičům a duchapřítomnosti pana Sekaniny, se na všechny dostalo a tlačenici jsme s přehledem ustáli. Některé větší děti se však odmítly na Emánkovi svézt, protože se už cítily velmi dospělé, ale nakonec se nechaly přesvědčit, že i ony mají nárok si
jednou za rok "zablbnout".
Odpoledne uběhlo velmi rychle, večer tu byl, co by dup. Šotci byli správně unaveni, rodiče ještě více a tak se začali rozcházet. Navíc počasí začalo opět zlobit a z temných nebes se spustila další sprška. Emánkovi to však zjevně nevadilo a pustil se do svačiny - čerstvé trávy okolo fary. Shodli jsme se, že funguje také jako výborná sekačka trávy. Potom, to už ani Emánka nebavilo a tak jsme se konečně dali na ústup i my.
A zhodnocení? Bylo to nádherné odpoledne, plné dobrodružství, zářících dětských očí a úsměvů. Děkujeme za ně, přejeme vše nejlepší k jejich svátku a doufáme, že nás zase někdy navštíví přimo na ranči i se svými rodiči, babičkami a dědečky. Těšíme se !


P.S. Více fotek z této akce najdete v sekci fotografie.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama